Poskytujeme následující služby:

 • Automatické zálohování počítačů - od notebooků přes osobní počítače, pracovní stanice až po servery. Zákazník si zvolí čas záloh a ty jsou pak každý den zcela automaticky vykonány. Zálohy jsou poslány zabezpečeně přes internet na naše datová úložiště. Zákazník si dále zvolí dobu po kterou chce zálohy neaktivních dat (smazaných nebo starších verzí souborů) držet. Tato doba může být různá pro různé typy souborů.

 • Automatické zálohování s lokálním serverem - větším nebo náročnějším zákazníkům nabízíme umístění předsunutého serveru s úložnou kapacitou pro rychlé lokální zálohování a obnovy, rozšířený o ukládání kopie dat na naše datová úložiště do jiných lokalit. Toto řešení je vhodné pro zálohování skupiny počítačů např. v kancelářích, serverů, případně NASů s použitím NDMP nebo zálohování přes SAN.

 • Archivace - máte data která momentálně nepotřebujete, ale můžete je potřebovat někdy v budoucnu? Pak je k nám můžete archivovat a nastavit si po jakou dobu u nás mají zůstat uložená. Poté je můžete s klidem smazat ze svého pevného disku a během doby kterou jste si nastavili je můžete kdykoliv zpět obnovit. Po uplynutí určené doby budou data automaticky z našeho serveru odstraněna. Pro obzvláště důležitá data může být doba držení nastavena na nekonečno. Už se nemusíte strachovat, že svá data po několika letech nepřečtete z CD, DVD nebo pásky. My za dostupnost dat ručíme!

 • Zálohování databází/aplikací (MS-SQL, Informix, Oracle, DB2, IBM Websphere...), Lotus Domina, MS Exchange a dalších. Pokud máte v databázích kritická data a nemůžete si dovolit je zastavit po dobu zálohování, jsme schopni zálohovat je za plného provozu.

 • Virtuální archivy - ke zvolenému datu jsme schopni zpětně z Vašich každodenních inkrementálních (rozdílových) záloh sestavit kompletní archiv k tomuto danému dni. Archiv pak můžeme buď u nás držet po určitou dobu, vypálit na DVD nebo Blue-Ray a poslat Vám jej, případně Vám jej zpřístupnit přes ftp (pouze v případě že využíváte VPN). Tyto archivy jsou vhodné pokud si chcete například držet plné roční (měsíční, týdenní...) zálohy několik let (měsíců) zpětně.

 • Osobní asistence v případě obnov dat a systémů, možnost dodat data pro obnovu na přenosném pevném disku (vhodné pro velké objemy dat pokud není k dispozici dostatečně rychlé připojení k internetu)

 • Zálohování další kopie dat na naše datová úložiště. Pro klienty, kteří již mají vyřešené lokální zálohování pomocí TSM, nabízíme možnost zálohovat k nám další kopii dat. Ta může být použita pro obnovu celé infrastruktury, pokud by došlo k lokálnímu zničení dat nebo celého vybavení - např. po požáru. V takových případech je lokální zálohování zcela nedostatečné.

 • Outsourcing - návrh zálohovací infrastruktury a její provoz na straně klienta formou pronájmu s individuálním přístupem. Toto řešení přináší řadu výhod před pořízením vlastního hardware a software:
  • jasné cash-flow - žádné jednorázové investice, ždné skryté výdaje, žádné starosti o budoucí upgrade a kapacitu - přenechejte tyto starosti nám.
  • o Vaše data se stále starají odborníci přestože zálohujete lokálně (vhodné pro velké objemy dat).
  • službu lze stále doplnit o zálohování další kopie dat na naše servery.
  • v případě že chcete mít (nebo již máte) vlastní hardware a software, tak nabízíme převzetí kompletní správy Vaší zálohovací infrastruktury.

 • Návrh, dodání, implementace a dokumentace komplexní infrastruktury pro zálohování. Zašlete nám svou poptávku a my Vám zdarma zašleme návrh řešení a jeho ceny.

 • Poskytování technické podpory na základě servisních smluv.

 • Revize stávajícího systému zálohování, nalezení slabých míst a návrh možných vylepšení.

 • Poradentství a konzultace v oblasti zálohování.

 • Máte jiné požadavky? Potřebujete pro své zálohy pouze vzdálené místo na FTP, RSYNC nebo WEBDAV? Ceny za čistý prostor jsou nižší, než za kompletní služby zálohování. Neváhejte nás kontaktovat!

Podpora

Nabízíme následující druhy podpory:

Úroveň Garantovaná reakce Komunikační kanál
BASIC negarantovaná e-mail
BRONZE následující pracovní den e-mail
SILVER 6 pracovních hodin telefon, e-mail*
GOLD 4 pracovní hodiny telefon , e-mail*
PLATINUM 2 pracovní hodiny telefon, e-mail*
DIAMOND 2 hodiny, nonstop telefon, e-mail*

* Reakční doba u e-mailu bez telefonického upozornění je vždy nejpozději do následujícího pracovního dne, pro garanci nižší doby odezvy u programu SILVER, GOLD, PLATINUM a DIAMOND je třeba vždy telefonický kontakt.

Všechna Vaše data jsou u nás bezpečně uložena nejméně ve dvou kopiích a to na dvou různých místech v ČR. Všechna data jsou uložena na stejně spolehlivých technologiích, nehledě úroveň podpory.